23.
(...)
"A győztesek számonkérő gőgje és bosszúszomja pontosan ezt a mintázatot követi jelenleg. Ráadásul itt még csak nem is volt brutális elnyomás, hiszen ha lett volna, ki meri a hatalmat gyakorló pártot nagy nyilvánosság előtt „mocskos”-nak nevezni; a miniszterelnökről elmondott és leírt jelzőkről vagy egy tüntetésen arccal, névvel kiállva a köztársasági elnököt „bajszos sz@r”-nak nevező primitív performanszról ne is szóljunk. Nem látom magam előtt, amint a nyolcvanas években diákok nyilvánosan szidják az MSZMP-t vagy pláne Kádár Jánost. Hogy miként bántak a mégis tiltakozókkal, arról ismerhetjük – például – azt az ikonikus fotót, amin a fiatal Orbán Viktor torkához a rendőrök gumibotot szorítanak. És ez már a legvidámabb barakk hattyúdala idején történt…"
(...)
https://vasarnap.hu/2026/06/21/ungvary-zsolt-tiszantuli-sajtoszabadsag/
Ungváry Zsolt írása a vasarnap.hu-n.

