27.
(...)
Az „Orbán-rendszer” leváltása volt a deklarált program, de ez egy normális, demokratikus parlamentáris rendszerben azt jelenti, hogy új országgyűlés, valamint új kormány lesz. A köztársasági elnök vagy a kúria elnökének leváltására nem is lehet szavazni. Ezen az alapon a labdarúgó-válogatott szövetségi kapitányától a bélyeggyűjtők klubjának elnökéig mindenkit le lehetne (kellene) váltani. Erre a miniszterelnöknek még akkor sincs joga, ha írt egy listát, kiktől akar megszabadulni, amit aztán kifüggesztett (mint Sulla Rómában) – ez azonban már régen nem jogállam, hanem a legdurvább diktatúra. Persze, mondhatjuk, hogy a magyar társadalom diktatúrára szavazott (érdekes filozófiai kérdés, előállítható-e demokratikusan diktatúra), de akkor mi a gond az Orbán-rendszerrel, amit azért kell, ugye, leváltani, mert állítólag diktatórikus, és hogyan egyeztethető össze mindez azzal a jogállami elköteleződéssel, ami annyira sugárzik Magyar Péterből, hogy az EU a Tisza puszta győzelmének hírére felfüggesztette több éves eljárásait és averzióit Magyarországgal szemben…
Ezek után felmerülhet az is, amennyiben valahol országjárása során Magyar megemlítette, hogy nem szereti a spenótot, akkor a kétharmados felhatalmazás birtokában, hivatkozhat-e arra, hogy a magyar választók a spenót ellen szavaztak, és betilthatja-e a parajfőzeléket a menzákon? Ha kikelt a Fidesz „megalomán” stadionépítései ellen, vajon beülhet-e ezek után a Puskás Aréna VIP-páholyába, vagy inkább le kellene bontatnia?
(...)
https://vasarnap.hu/2026/06/27/ungvary-zsolt-nepakarat-szamonkeres-veszelyeztetettek-kore/
Ungváry Zsolt írása a vasarnap.hu-n.

