19.
19.
18.
A nagyhatalmak, a helyi kormányzat vagy a függetlenségéért küzdő balmák kisebbség áll a véres túszdráma mögött?
Egy elképzelt ország elképzelt fővárosában, de a XXI. század nagyon is valós keretei között játszódik a regény.
Részlet Belus B. Borónak, a balmákok autonómiájáért küzdő civil egyesület elnökének a beszédéből:
- Mivel nem vagyunk homokosok, muzulmánok, zsidók, négerek, cigányok, labdarúgók vagy rockénekesek, ezért senkit sem érdekelnek a problémáink. Annyi megértést és segítséget sem remélhetünk a saját kormányunktól, mint egy nudista egyesület. A nagyvilág pedig tudomást sem vesz rólunk, amíg nem jelezzük végre egyértelműen és félreérthetetlenül, hogy itt vagyunk és élni akarunk azzal a jogunkkal, amely a huszonegyedik század hajnalán bármely európai nemzetet megillet.
UNGVÁRY ZSOLT: TÚSZEJTÉS A FŐVÁROSBAN
A REGÉNY FOLYTATÁSOKBAN OLVASHATÓ.
A könyv megrendelhető a 70-625-6171-es telefonszámon vagy az ungvaryzsoltkukacfreemail.hu e-mail címen.
(A regényről bővebben az Ungváry Zsolt könyvei menüpontban)
[ Tovább... ]
18.
„(…) kezet emelnek rátok, és üldözni fognak benneteket. Kiszolgáltatnak a zsinagógáknak, és börtönbe vetnek, királyok és helytartók elé hurcolnak a nevemért, (…) némelyeket megölnek közületek. Nevemért mindenki gyűlölni fog benneteket.” (Lk. 21, 12-17)
Többek között ezt ígéri (jósolja) Jézus a követőinek. Ki az, aki szívesen követ efféle vallást, ahelyett, hogy azok mögé állna – vannak szép számmal –, akik pénzt, hatalmat, dicsőséget, jólétet ígérnek, sőt garantálnak? Hogy mindezek ellenére mégis miért a kereszténység – immár kétezer éve – a legnagyobb vallás nemcsak a napi gyakorlók szintjén, de létértelmezése, filozófiai rendszere folytán is? Legegyszerűbben talán Péter apostol fogalmazta meg:
„Uram, kihez mennénk? Tiéd az örök életet adó tanítás.” (Jn. 6,68)
https://vasarnap.hu/2026/05/17/ungvary-zsolt-az-orok-elet-igei-csak-ez-szamit/
Ungváry Zsolt írása a vasarnap.hu-n.

