Hogy a világ mennyire nem változott, arra esetleges, bár jó példa a tévében néhány éve sugárzott Budapest Noir című 2017-es film, ami Gömbös Gyula halálakor játszódik, a Horthy-korszakról fest képet, amely oly mértékben egyezik a késő kádári idők interpretációjával, hogy
ezt a politikailag kényesnek tűnő alkotást minden további nélkül leforgathatták volna 1986-ban is, egyetlen mondatot sem kellett volna javítani benne.
(Esetleg a végén, a Szabadság – illetve Ferenc József – hídon jobb oldalt közlekedő autónak szólhattak volna, hogy Magyarországon 1941-ig baloldali közlekedés volt.)"
Ungváry Zsolt írása a mandiner.hu-n.